Well... short version. Not dead.

8. january 2014 at 22:10 | Anni. |  updates
Stačila jen jedna věc, abych se už definitivně zbláznila.
1.1.2014 byl totiž po dvou dlouhých letech zveřejněn 1. díl nové, 3. série, seriálu BBC - Sherlock. A já, protože jsem dřív milovala tenhle seriál, jsem v rámci přípravy na zkouškové :D ještě před 1. lednem sjela většinu starých dílů Sherlocka. Kterých je teda 6 + ten původní pilot, ale každý z těch dílů má 90 minut, takže to je celkem dost. A pak vyšel ten 1. díl třetí série a já se zbláznila... fakt mi hráblo. Protože od toho okamžiku furt koukám na Sherlocka :D už si ty díly pamatuju nazpaměť, ale né, já prostě prokládám svou činnost alespoň jedním dílem Sherlocka denně:D Hrabe mi. Nevím, jestli ten seriál znáte, ale pokud ne, tak rozhodně doporučuju se na něj kouknout, protože Benedict Cumberbatch v roli Sherlocka je naprosto famózní (jakoby v nějaké roli nebyl, že ano...:D) a Martin Freeman jako doktor John Watson, to je taky kapitola sama o sobě. Celý ten seriál těží z obrovské chemie, která mezi těma dvěma funguje, což je trochu divný říct, většinou se to používá u párů, říct, že je tam chemie, ale u nich to tak prostě je a ten seriál je naprosto geniální. No jo, Steven Moffat, co si budeme namlouvat. Jsem velký fanoušek Doctora Who, takže si obzvlášť užívám narážky v Sherlockovi na něj :D a Steven Moffat je prostě klasa, samozřejmě na tom spolupracuje mnohem víc lidí, každopádně ten seriál je perfektní a jestli si najdete čas si ho pustit, tak to udělejte. Ale varuju vás předem, je dost možný, že se zvás stanou naprosto nechutní závisláci, jako ze mě :D Dokonce jsem si dneska zkoušela něco vydedukovat z ženský, která seděla naproti mně v autobuse :D Ale jediný, co jsem zvládla bylo, že jela určitě z práce, což bylo očividný, že jela z nákupního centra, protože měla dvě tašky, ale jen malý, takže nenakupovala jídlo nebo tak něco, že nejspíš pracuje v nějaké kanceláři, podle jejího oblečení, které bylo velmi profesionální, šedá, černá, možná trochu výše postavená osoba v nějaké firmě, na kancelářskou krysu nevypadala a měla drahej mobil... byla nejspíš vdaná... a její oblíbená barva je červená. A připadala jsem si fakt jak sociopatickej stalker, když jsem tyhle věci dedukovala, takže už to dělat nebudu, protože si připadám jako magor :D Navíc jediný, za čím stálo možná trochu víc všímavosti, byla ta červená barva :D Každopádně bych se sebou měla něco dělat, protože pozejtří mám první zkoušku a necítím se na ni být úplně připravená... spíš vůbec ne... :D


Ale abych mluvila taky o něčem jiném, než o Sherlockovi.
Jak jste se měli o Vánocích? Já celkem v pohodě, jen jsem taková napružená. Hodně jsme jezdili po návštěvách a návštěvy k nám, no kvůli tomu napružená nejsem. Jsem napružená, protože se asi po 15 letech ozval mámin bratr a nejsem si vůbec jistá tím, jak se kvůli tomu cejtim. Mám pocit, že jediný, co cítím, je zlost... a kvůli tomu se cítím provinile... No dost o tom. Každopádně Vánoce byly super a dostala jsem hromadu super úchvatnejch věcí, jako třeba koženou kabelu s našitou látkou, na které jsou sovy, která je naprosto úžasná. Pak třeba takový krásný hodiny vyřezaný ze starý poničený vinylový desky. A pak ještě pár věcí, od bráchy knížku Hvězdy nám nepřály, která je mimochodem moc krásná a už jsem ji přečetla. Od tety knížku Zlodějka knih a od mamči ještě Střet králů, takže mám teda vážně co číst :D No ještě něco, ale už to nebudu komentovat. Jo nádhernej diář se sovičkama od nejlepší kamarádky. Ano. Mám ráda sovy :D Hodně. Stejně jako Benedict Cumberbatch, jen tak mimochodem :D Jen nevím, co znamená stuffed. Jestli jsou to takový ty plyšový roztomilý sovičky... nebo jsou to vycpaný sovy, který dřív lítaly po lesích, protože v tom případě je to spíš děsivý než roztomilý:D No nic, to jsem trochu odbočila. Co vaše svátky, jak to šlo? A co Silvestr?

No.. přejdu konečně ke grafice. Nebudu tak ukecaná, i když je spousta věcí, které bych vám ráda sdělila... :D
Ale okomentovat tuhle aktualizaci grafiky bude samo o sobě na dlouhé lokte, takže s tím asi začnu. Na téhle aktualizaci je vlastně docela dost věcí neobvyklých. První z těch věcí je to, že těch wallperů je víc než 5, což je pro mě hodně neobvyklé. Tleskejte mi :D Druhou věcí je, že větší část těch wallperů je světlá... což je u mě vážně hodně... nezvyklá věc... protože líp se mi pracuje s tmavou. Když tam něco poseru, líp se to opravuje :D Třetí věcí je to, že tři z těch wallperů na sebe přímo navazují, jsou z konkrétní scény konkrétního seriálu, ve stejném stylu. Čtvrtou věcí je to, že jsem ty wallpery na téma Sherlock dělala uprostřed noci, protože jsem vůbec nemohla spát. Spala jsem asi 2 hodiny a asi si dovedete představit, jak jsem vypadala. Pátou věcí je to, že jsem asi po dvou letech udělala wallper s celebritou. Když nepočítám nějaké ty polowallperoblendy, ze kterých dělám designy na KStew blog. Šestá věc, udělala jsem JENOM jeden wallper na téma Game of Thrones, což je teda u mě fakt zázrak... místo toho, abych vás zahltila wallperama na téma seriálu, který nikdo nesleduje vás zahlcuju pěti wallperama na téma jinýho seriálu, kterej skoro nikdo, koho znám, nesleduje, ale to jsou detaily:D No... a takhle bych si mohla vymejšlet další bláboly, ale radši už koukněte na grafiku... :D
* * *
First extraordinary thing about this graphic update is that... I have for you more than 5 wallpapers, which is not happening very often. Second extraordinary thing about it is, that most of these wallpaper are actually light. It's 6 to 4, which is not very... usual for me, I don't actually make light graphic that often because I feel like I work better with black than with white. Third extraordinary thing about it is, that there is something like a session. Three wallpapers based on one exact scene from one exact TV show. Fourth thing is, that I actually made all these Sherlock related wallpapers in the middle of the night, because I just could not sleep. Fifth one, I made a celebrity wallpaper, which I did not during about last two years I guess, when I don't rate design for my KStew blog. Sixth thing... I actually made just one related to Game of Thrones, the show no one who comes here actually watches... I chosed for it another TV series almost no one I know watches, BBC Sherlock with Benedict Cumberbatch, the freaking amazing Benedict Cumberbatch as Sherloch and with awesome Bilbo Baggins Martin Freeman as doctor John Watson. Seventh thing... okay, right now I could just still make up some other unusual things about this graphic update, the important thing is, that I found time, even when I don't have any with new part-time job and exams in school, and I made 10 wallpapers and I hope you are going to like them.

Never let a friend behind [Once upon a time] - I actually thought that I will make more than one related to Once Upon a Time. But then... I just did not have mood for it. After that last episode, when I am trying to make something, it just reminds me, that the series starts in March and that's too far away, I did not expect such a long break. Anyway, this one is base on Snow's and Ariel's friendship, I love that Snow White's photo, so I made this, I hope you like it :)
Původně jsem myslela, že udělám víc grafiky na téma Once upon a time, ale... nakonec jsem na to nějak neměla náladu. Pořád jsem trochu roztrpčená z toho, že další díl bude až v březnu. U Hry o trůny to člověk tak nějak čekal a věděl, ale u Once mě to docela naštvalo musím říct, zvlášť po tom, co to skončilo, jak to skončilo... Nicméně jsem udělala aspoň jeden, protože se mi hrozně líbila ta fotka Sněhurky a je vlastně na téma přátelství mezi Ariel a Snow, tak snad se vám líbí.

Deep in my soul [Vampire Academy] - For the text on this wallpaper I used short fractions from two poems which I found on http://www.poemhunter.com/. I actually don't really like that casting choice they made with Christian, but I hope it's gonna be fine... and when I've seen that new stills photo with him I just had to use it.
Pro text, který je na tomhle wallperu jsem použila krátké úryvky z básní, které jsem nalezla na http://www.poemhunter.com/ po vyhledání těch s tématikou ohně. Já vlastně... nemám ráda Dominica... teda, není to tak, že bych ho neměla ráda, neznám ho, ale Christian je moje oblíbená postava z VA, když nepočítám Dimitrije, protože prostě Dimitrij a Rose, protože je to hlavní postava... a jeho obsazení mě trochu zklamalo, protože jsem si ho představovala úplně jiinak. Ale tahle fotka se mi hrozně líbila, ta hlavní, tak jsem jí využila :)

Lissa and Rose [Vampire Academy] - This one doesn't have a proper name, just Lissa and Rose... :D It was kind of experiment and this is what went from it, I just don't know, what to say about that, another related to Vampire Academy, I can't wait for the movie, but I am kind of scared about how they filmed that...
Tenhle wallper nemá žádnej název, byl to spíš takovej pokus no... a moc nevyšel :D já nevím, ten wallper se mi moc nelíbil, ale líbily se mi ty promo fotky pro VA, no nějak mi nešlo dát jich víc dohromady, tak jsem využila jen jednu... no na film se strašně těším, ale jsem z něj teda upřímně taky trochu nervozní...

I can be your family [Game of Thrones] - This is one of really sad scenes in Game of Thrones season 3. And I kind of like that story line with Arya and Gendry, so I decided to make this wallpaper. I like it actually, maybe quite boring, but I think it's not bad. Hope you guys like it.
Tohle je text z jedné hodně smutné scény z Game of Thrones, ze 3. série. A mám ráda ten vztah, co je mezi Aryou a Gendrym, ačkoliv Gendry mi pak trošilinku lezl na nervy, tak jsem se rozhodla s nima udělat wallper. A líbí se mi, možná je trochu.. já nevím... nudnej? Ale líbí se mi, myslím, že se celkem povedl.

I want to built myself [Jennifer Lawrence] - After a long long long time I made a wallpaper not based on some TV series or a movie or a story, I made a celebrity one. My friend published on her blog (stewartlawrence-fan.blog.cz) new Jennifer Lawrence's photoshoot, which I loved that much, that I just had to make some graphic with it.. and this is the result. Surprisingly light wallpaper with this amazing Oscar actress from Hunger Games or Silve Linning Playbook.
Jak už jsem říkala, tak jsem po hodně dlouhé době udělala wallper s nějakou celebritou. Kamarádka zveřejnila na svém blogu (stewartlawrence-fan.blog.cz) nový photoshoot Oscarem oceněné herečky Jennifer Lawrence, kterou můžete znát z filmu, za který toho Oscara dostala - Terapie láskou a nebo možná i víc z Hunger Games, kde hraje hlavní hrdinku, Katniss Everdeen. Každopádně jak jsem ty fotky viděla, tak jsem z nich musela něco vyrobit, tak doufám, že se vám to líbí, je to asi nejsvětlejší wallper, jaký jsem kdy udělala... :D

Sherlock [Sherlock] - And here we are with Sherlock. Well... I got kind of obsessed about this TV series few years ago.. but after last episode of season 2 there was a two years long break, because Ben and Martin had another offers. As you probably know, Martin Freeman plays Bilbo Baggins in all Hobbit movies and Ben is the voice of dragon Smaug and also a Necromancer. But he also played in Star Trek and other movies, so much things to do... well... they found time and filmed the 3rd season and I got obsessed again right after that short pre-quel which was released on December 24, so... that about me and Sherlock. About this wallpaper... well.. nothing special.
Tak je to tady. Jsme u těch wallperů ze Sherlocka... :D Začala jsem být tím seriálem poněkud posedlá už před pár lety, ale po epizodě, která uzavírala 2. sérii přišla dvouletá pauza... a dva roky jsou docela dlouhá doba na to, aby se člověk dostal ze závislosti... jenže já jsem se nedostala... ne tak úplně. Respektive jo, ale teď mám recidivu, protože 24.12. vydali prequel a já, než byl na netu ten nový díl 3. série, sjela jsem skoro všechny ostatní díly, až asi na dva. Na jeden ne proto, že ho dávali asi tejden před tim v televizi, sice česky, ale nevadí a na jeden proto, že jsem si myslela, že ho nemám moc ráda, ale teď na nej koukám a líbí se mi, tak nevím, co se mnou je :D takže procházím recidivou a fakt se mi nelíbí, jak závislá na tom začínám být, ale ten seriál je prostě dokonalej. No a tak jsem dělala pár wallperů, a tohle je výsledek :D

I'm a fake [Sherlock; 2x03] - This is the first one from that wallpaper series of three wallpapers from one exact scene. It is the firt part of that scene. And I just... couldn't sleep so I made these three wallpapers... actually four, but the last one doesn't belong to that series. And I kind of like it, it's not very usual for me... those light colors... and I guess it's quite a good change.
Tohle je ten první ze série těch tří, které na sebe navazují. Jsou totiž všechny ze scény z 3. dílu 2. série. Tenhle je z první části, na kterou se můžete podívat tady. Nemohla jsem tehdy v noci spát, tak jsem udělala všechny tyhle Sherlock wallpery. A překvapivě se mi líbí. Není to úplně to typické, co dělám, takže myslm, že je to celkem dobrá změna.

Keep your eyes fixed on me [Sherlock; 2x03] - The second one is from this part of that scene from 2x03. I can actually quote whole this scene, because I've seen it for like a billion times... not just because that transcript which is on that wallpaper. I don't like this one that much, this one is the worst from these three I think, but I will let you decide.
Tenhle souvisí s druhou částí scény, o které mluvím. Na tuhle část se můžete mrknout tady. Vlastně dokážu tu scénu přeříkat celou zpaměti, protože už jsem jí viděla tak hrozně mockrát, že to snad ani neni možný :D dělala jsem totiž ten přepis na wallpery a taky jsem tak nějak chtěla... :D tenhle díl jsem viděla fakt hodněkrát. To víte, dva roky jsou dlouhá doba a odvykačka byla těžká :D Ale tenhle se mi nelíbí tolik, z těch tří je asi nejhorší.

Goodbye, John [Sherlock; 2x03] - And the last one. Heartbreaking scene, oh God, I love it and hate it in the same time. It always makes me sad. Despite the fact I know what happens next... I did not know the first time I saw... quite heartbreaking. Which is actually kind of spoiler.
A poslední část. Vlastně docela srdcervoucí. Alespoň napoprvý byla, když člověk nevěděl, co bude dál, málem jsem se z toho složila, ačkoliv bylo teda jasný, že to asi tak nebude, tak to člověk nemohl vědět. I tak mě to vždycky rozesmutní.

Not dead. [Sherlock; 3x01] - Well, and this last one is also from Sherlock, from the first episode of series 3 for which we (I mean fans) were waiting for two years. I totally loved that episode and I just had to make some art based on it. I ment to make more, but... in the end, it's just a one, the only Sherlock wallpaper in dark colors, hope you guys like it.
A úplně poslední wallper je z 1. dílu 3. série a je tak trochu spoileroidní teda :D miluju tu epizodu, vážně jí miluju a po dvouletém čekáním jsem z ní rozhodně nadšená. Chtěla jsem z téhle epizody udělat víc wallperů, ale nakonec z toho vyšel jenom jeden. A je to taky jediný Sherlock wallper, který je tmavý. No doufám, že se vám líbí, mně celkem i ano.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Leca Leca | Web | 13. january 2014 at 14:37 | React

Tak jsem ráda, že si prožila svátky v pohodě a ve zdraví. ;-)K tomu také Vánoce jsou ne? - Aby se navštěvovali babičky, tetičky a stýčkové, etc. :-D Každý to bere jako takový opruz, ale po pravdě, co by bez těchto návštěv svátky vůbec byly, no ne?

Jsem ráda, že tak pilně tvoříš a aktualizuješ (aspoň někdo!)Já se momentálně kromě toho, že se snažím vykurýrovat z další virozy (přísahám, od vysoké se na mě nalepí každý bacil! :-D) a překládat rozhovory pro Vampire Academy web. Pak mám na seznamu nový vzhled pro intoxicated.cz a až pak bych se mohla věnovat něčemu pro DW. Je toho vážně hodně. Jen doufám, že si mezi tím a prací najdu čas na premiéru VA v Praze! ;-)

Ale teď ke tvé grafice. V poslední době se o SH mluví docela dost... :-D dokonce jsem s hlavními protagonisty viděla a nejeden gif. V mysli se mi zasekl ten který odkazuje na reklamu Snickers. :-D Sama jsem tenhle seriál neustále odkládala... a asi ještě chvilku budu muset - njn, není toho času. Prostě dávám řednost Supernatural nebo TBBT. :-D

Takže, grafika je aktuálka od aktuálky propracovanější! Ani nevím, který kousek zmínit dřív, vezmu to tedy popořadě. OUaT - miluju ten přechod/prolnutí! Va - ty se mi musí líbit už z principu, ale CH a ty plameny jsou epic. GoT má úžasný coloring (a asi se mi líbí ze všech nejvíc). I když ty poslední tři k Sherlockovi jsou mu solidními soupeři! Strašně se mi líbí, jak si tam zakomponovala ten text, krásně ladí jak do wallu samotného tak i ke coloringu! A zapomněla jsem na Jen - nice. ;-)

2 Kate Kate | Web | 19. january 2014 at 16:20 | React

Hey hunny!  I hope I am finding you well :) Good to see you back with lovely new things!  This layout is so stunning :)  I really love the triangle :) and yay for Sherlock! :) xxx

3 Leca Leca | Web | 10. february 2014 at 10:17 | React

čao SH, myslím si, že nás to štve všechny ... a to pekelně. Ale na druhou stranu český distributor se musel přizpůsobit změnám toho amerického. Můžeme být jen rádi, že je to posuuté jen na 6. března a nebo třeba až na duben... No já bych VA měla vidět už příští týden na předpremiéře - a i přes to, že film kritika drásá, ujišťuju se tím, že fanouškům se zpracování zatím líbí... tak snad to nebude tááák hrozné.

a že děkuju za komentář na DW. ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama