July 2012

47th Karlovy Vary Film Festival.

14. july 2012 at 13:38 | Anni. |  updates
Hi hi hi hi hi.
Ahoj ahoj ahoj.
How are you guys? Já už se mám mnohem líp. Last week I was in Carlsbad. At 47th Karlovy Vary International Film Festival. Což bylo super, byla sranda a kámoška mě vytáčela jen občas... but I came back with biletral otisis externa.. I went straight to the hospital. Což jako nebylo příliš fajn. Chytlo mě to v pátek večer, no v neděli jsem málem umřela, když jsem jela domů a pak rovnou na pohotovost. So, I have antibiotics till tomorrow. And on Monday, I go to Spain. Sooo... to je celkem vtipný:D Docela mi zatrnulo, když jsem se to dozvěděla.. myslím o tom oboustrannym zánětu zvukovodu. Budu to mít trochu pokažený... ale nenechám se tím otrávit, holt si budu dávat majzla.

Well, I have seen many famous people in Karlovy Vary. For example Susan Sarandon. I really saw her! Dobře, viděla jsem sice jen její hlavu, ale viděla jsem jí:D Then some Czech celebrities. For example Pavel Liška, Varhan Orchestrovič Bauer - ten musel bejt zhulenej! -, Petr Vacek, Jan Budař, Tomáš Matonoha, Milan Šteindler and some other. Velkej zážitek:D Ačkoliv teda Vacka potkávám každou chvíli kousek od mojí školy, protože tam někde v okolí bydlí, takže to takový haló nebylo...:D We've seen some movies too:) No, jenom čtyři, ale moje chyba to nebyla...:D

My friend didn't want to wake up every morning. Vlastně jsme vstaly jenom jedno ráno. Ale jednou jsme náhodou chytly nějaký lístky i odpoledne. Well, it was the same like last year. I woke up in the morning with a will for going buy some tickets and my friend told me, that she's staying home and that she will not wait in some fucking front. Tak jsem měla chvíli sto chutí jí něčim majznout po hlavě, no po té, co jsme se pohádaly teda vstala. Hallelujah. Well, what we've seen and what I think about those movies? Well... The first movie was called "For Ellen". It was about a guy, who is musician and he is married, but he's getting divorced because of something, what happened between him and his wife, but we don't know what was that. No, a vlastně... on byl asi dost nezodpovědnej, no ta jeho žena byla těhotná a chtěla si to dítě nechat vzít... on ji ale přesvědčil, ať si ho nechá... a oni spolu měli dceru. Ellen. But he's never seen that gorgeous little lady, because... well, we actually don't know the reason. Maybe because of that he was musician. Ne příliš zodpovědný. A možná se rozádali kvůli tomu, že to dítě ta Claire nechtěla, ale není to z toho tak úplně jistý. Claire chce ale po Jobym, aby se zřekl práva na Ellen. But he doesn't want to. He wants to see her, he wants to be her father. She is his daughter, he was just a big jerk that he doesn't find out it earlier. No, on pak tak trochu vydírá Claire s tím, že jim předloží ty papíry z kliniky, kde si chtěla nechat Ellen vzít, a ona mu povolí se s ní setkat. The girl is so beautiful and cute, I loved her there. It was very very sad movie... Ovzvlášť ve chvíli, kdy podepsal ty rozvodové papíry i se zřeknutím se Ellen... protože to prostě pro ní bude lepší... it will be better for Ellen to let it go... No, abych to nějak uzavřela, ten film se mi líbil, to jo, ale žádná extrémní bomba to nebyla, to zas říct nemůžu no. But I liked that.

The second movie was from the year 1955 by Federico Fellini. The Road - La Strada - Silnice.
I was scared of this movie. You know, it's Fellini. Fellini je známej tím, že má takový ty umělecký filmy, navíc je to starý, černobílý a tak dále... což mně nevadilo, no mojí kámošce jo... ta tam málem usnula:D But I loved that movie! Really, I liked that. A lot actually. I was surprised how much I liked that. What was the story about? Well.. Bylo to hodně depresivní. V určitých chvílích mě z toho až bolelo srdce. Bylo to o dívce, kterou si odvezl pouliční umělec, když její chudé rodině zaplatil spoustu peněz. Z jejich pohledu spoustu. By the way, the girl, Gelsomina, was played by Giulietta Masina - Federico Felini's wife. Well, Gelsomina was not very beautiful, she was not smart and she didn't know many things. Byla taková, hodně naivní. No Zampano, to byl zase netrpělivý tyran, který je hodně na ženský a je na Gelsominu zlý. Il Matto - Blázen - to je také zajímavá postava, taková filosofující, inteligentní, stejně osamělá.
No, ono se to blbě popisuje, to se prostě musí vidět. I přes to, jaký na ní Zampano byl a i přesto, že mohla odjít s Il Mattem, rozhodla se zůstat se Zampanem... protože kdyby odešla, kdo by mu zbyl? She liked him. No matter what. But then, something bad happened, Il Matto died because of Zampano's and his fight... A Gelsomina se z toho zblázní, dá se říct. Naučila se hrát na trubku písničku, kterou hrával Il Matto... no a pak je to už takový to nejdepresivnější. Really, really depressive movie, but it's hard to tell, what about it actually was, it seems weird, when I'm saying the story, you have to see that, if you want to understand, why I like it. Or maybe you won't understand me, but it doesn't matter. It was the best movie I've seen at Karlovy Vary Festival this year. But it was too depressive that I will not watch it again very soon.

But those two very in the hotel Thermal, from where is this photo.

About another two movies... on was called The Wall... Die Wand in original, it was from Austria. And it was... psycho! It was weird and depressive and scary and crazy and... interesting too, but mainly WEIRD! It was about some woman who stucked in one big hunting house in the middle of the forrest just with her dog, because something did or "built" an invisible wall aroud part of the land where the house was. And no one knew, from where is the wall, if it's just in her mind or what does it mean. And I still don't know it, because we had to leave before the end because of the last movie, which is called Mars and Avril. Mars a Avril - teď jsem měla dlouhou anglickou pasáž, takže teď zas česky. Tak to bylo sci-fi... prvotřídně praštěný a na hlavu padlý scifi, sice s pěknejma efektama, ale byla to fakt kravina! :D